O nás

Absolvent zemědělské školy pracoval v pohostinství a vinařstvím se zabýval ve volném čase. Dnes hospodaří integrovaným způsobem na čtyřech hektarech vinohradů v tratích U Kapličky, Železná, Purmice a na doplnění sortimentu a zvyšujícího se objemu výroby ještě další hrozny dokupuje v okolí Perné od vinohradníků, jejichž vinohrady a práci důvěrně zná. Vinohrady pocházejí částečně z restitucí, částečně je založili rodiče, poslední výsadby pocházejí z roku 1998. Při práci v rodinné firmě pomáhá manželka Hana, dvacetičtyřletý syn Jan se už zaučuje ve sklepě a mladší syn Filip studuje Mendelovu univerzitu v Lednici obor vinohradnictví.

 

 

 

 

 

vino

Zpátky do historie..

Na startu vinařské kariéry koupil Jan Matoušek v Perné sklep, který dnes slouží pro degustace a ubytování hostů. Sklep má pravidelnou otevírací dobu, takže je možné sem přijít i bez ohlášení. Na degustaci se mohou do vinařství ohlásit skupiny do 12 lidí - návštěvníci se podle slov vinaře rádi vracejí nejen kvůli vínu, ale také kvůli pěknému prostředí degustačního sklepa a kvůli domácím zabijačkovým dobrotám. Pohodlně ubytovat se zde může až dvanáct hostů, kteří si mohou posedět ve sklepě i bez přítomnosti majitele. K nejlepším vzorkům v posledních letech patří pravidelně Pálava, Sauvignon, Děvín, Dornfelder.

vino
vino
vino

Naše filozofie

Při výrobě vína dbáme na to, abychom používali pouze zdravé hrozny. Proto je sběr hroznů prováděn zásadně ručně a to nám umožnuje selektovat ty správné hrozny. Naše vinice se nacházejí převážně v Mikulovské podoblasti a vždy vycházíme z ověřených výrobních postupů a zkušeností našich předků. Držíme se filosofie, že ve vínu lze vždy rozpoznat s jakou láskou vinař po celý rok pečoval o hrozny a tyhle všechny malé detaily se vždy v chuti promítnou, proto jsou naše vína tak lahodná. 

Vinař do domu!

Kde nakoupit?

Naše vína rozvážíme převážně v okolí jižních Čech, Plzně, Prahy, Ústí n. Labem, Liberce nebo Mladé Boleslavi. Pokud naše víno ve vinotéce nenajdete, určitě se zeptejte majitele, proč tomu tak není. Doporučujeme ale přijet přímo za námi. U nás ve sklepě můžete ochutnat množství vzorků a vyberete si přímo podle Vaší chuti. Pokud budete mít štestí, můžete ve sklepě zastihnout i pana Matouška, který Vás rád provede celým sklepem. Těšíme se na Vás v našem sklepě v Perné a ve sklepě v Horních Věstonicích.

Kontakt

Penzion a Vinný sklep Matouškovi

 

Sklep Perná

Perná 327
GPS: 48°51'14.014"N, 16°37'32.020"E

Sklep Horní Věstonice

Horní Věstonice 420
GPS: 48°52'39.9"N, 16°37'53.2"E

Vinařství

Jan Matoušek
tel.: 723 650 900
e-mail: info@vinarstviumatousku.cz
Perná 327
691 86

Ubytování

Hana Matoušková
tel.: 723 772 196
e-mail: info@vinarstviumatousku.cz
Perná 327
691 86

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu!

Chcete se na něco zeptat? Napište nám.